تبلیغات
آسمونی - اخبار دانشگاه نجف آباد
پنجشنبه 28 مهر 1384  11:10 ق.ظ    ویرایش: پنجشنبه 28 مهر 1384 12:10 ب.ظ
توسط: آذرخش
نوع مطلب: عمومی ،

می گند شنبه صبح تو دانشگاه آزاد نجف آباد خیلی خبرا بوده .عکس های  موبایل های دانشجوها  هم همینو نشون می ده.....  آسمون این رویداد را ابتدا از قول یکی از دانشجویان و سپس از قول رئیس دانشگاه نجف آباد در گفتگو با خبرگزاری مهر منعکس می کنه... حالا راست یا دروغه حرف های دو طرف با خودشون........................  برای دیدن مصاحبه ها و عکس ها روی ادامه مطلب کلیک کنید....

می گند شنبه صبح تو دانشگاه آزاد نجف آباد خیلی خبرا بوده .عکس هایی که موبایل های دانشجوها گرفته هم همینو نشون می ده.....  آسمون این رویداد را ابتدا از قول یکی از دانشجویان و سپس از قول رئیس دانشگاه نجف آباد در گفتگو با خبرگزاری مهر منعکس می کنه... حالا راست یا دروغه حرف های دو طرف با خودشون........................ 


گزارش دانشجویان:

شنبه صبح دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در اعتراض به اقدام حراست این دانشگاه مبنی بر جدا سازی ورودی خواهران و برادران به دانشکده فنی و مهندسی همچنین اجرای طرحی موسوم به جامعیت که مانع ورود دانشجویان با موی بلندتر از زیر گوش - آستین کوتاهتر از مچ و داشتن ریش در صورت نداشتن سبیل –  لباسهای رنگی – کفشهای اسپرت رنگی به دانشگاه میشد و حتی در مواردی تعرض به بلندی قد و طرز راه رفتن دانشجویان ، اقدام به شکستن کلیه شیشه های این دانشکده و تجمع در روبروی این دانشکده نمودند .
دانشجویان در اعتراض به محدودیتهای اعمال شده توسط حراست دانشگاه مبنی بر ورود از ورودیهای جداگانه و استفاده آقایان از راه پله های صورتی و استفاده خواهران از راه پله های زرد و محدودیتهای اعمال شده به نوع آرایش صورت و لباس که البته در گذشته نیز اعمال میشده ولی از امروز رنگ تازه ای به خود گرفته بود با پرسنل حراست در دانشکده فنی درگیر شده و پرسنل حراست تعدادی از دانشجویان را به عنوان گروگان و به جهت ترساندن دیگر دانشجویان به داخل اتاق حراست کشاندند و دانشجویان با شعار رهاش کن رهاش کن و یورش به محل دفتر مدیریت حراست واقع در طبقه سوم دانشکده باعث شدند دانشجویان دستگیری در کمتر از  30  ثانیه آزاد شوند.
رئیس حراست دانشگاه که شخصی است بنام معتمدی با روحیه بسیار بالا در تجمع دانشجویان حاضر شد و شروع به تهدید دانشجویان نمود. که البته با هجوم دانشجویان مجبور به ترک محل گردید و بعضا چند مشت و لگد هم نثار ایشان گردید.
بسیاری از دانشجویان که در محل حظور داشتند تهدید به اخراج و به طعنه فارغ التحصیلی شدند که این حربه نیز کارساز نبود و دانشجویان به سر دادن شعارهایی همچون :
معتمدی حیا کن    دانشجو را رها کن
جاسبی جنایت میکند   دولت حمایت میکند
و شعارهای پراکنده نمودند.
حضور قریب به اتفاق  7  تا  10  هزار دانشجو که از دانشکده فنی و مهندسی  و دانشکده های دیگر که روبروی این دانشکده تجمع کرده بودند نشان از ناراحتی کل دانشجویان دانشگاه از رفتار ناشایست پرسنل حراست با دانشجویان بود.
در جمعیت از زبان یک دانشجوی دختر دانشکده ادبیات شنیدم که میگفت:
آقا تو رو خدا بیایید دانشکده ما را هم  داغون کنید
در ذهنم به این فکر فرو رفتم که آیا این تنها راه باقی مانده برای دانشجویان برای زدن حرفشان است؟
وقتی  رئیس دانشگاه را در صندلی عقب یک خورو پیکان دانشگاه دیدم که به آرامی از کنار دانشکده فنی و مهندسی رد شد تازه فهمیدم که سیاست دانشگاه به گونه ای بوده اکثر دانشجویان با چهره رئیس دانشگاه آشنا نبوده و پرسنل حراست را هر روز و جلوی درب ورودی ملاقات کرده اند.
چند روز پیش از ارتقاء سطح دانشگاه نجف آباد از خیلی بزرگ به جامع با خبر شدیم.
گویا کلمه دانشگاه جامع به ریاست دانشکده اجازه انجام هر عمل و محدودیتی را میدهد و این از آثار ابتدایی جامع شدن دانشگاه بود.


رئیس دانشگاه آزاد واحد نجف آباد اصفهان در گفتگو با "مهر": 

پوشش، منش و برخورد دانشجو باید در شأن دانشگاه باشد // کنترل دانشجویان بر اساس درخواست آنها بوده است 
رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد اصفهان گفت: جداسازی دختران و پسران در دانشگاه براساس خواست خود دانشجویان است و با اعمال این کنترل افراد غیر دانشجو به راحتی شناسایی می شوند و از ورود آنها ممانعت به عمل می آید. 

دکتر سید محمد امیری در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی"مهر" افزود: در طی چند روز گذشته گزارشاتی به ما رسیده بود و گلایه هایی از سوی برخی مطرح می شد که بعضی از دانشجویان دانشکده های دیگر به دانشکده فنی شماره یک می آیند و برخی هم گفته بودند که برخی هم بعضاً در این دانشکده روزه خواری می کنند و یا مزاحمت هایی را برای دختران دانشجو ایجاد می کنند.

وی تصریح کرد: از صبح دیروز (شنبه  23  مهرماه) دو انتظامات خواهر و برادر را برای درب ها گذاشتند که کسانی که وارد دانشکده می شوند را کنترل کنند و ببینند این افراد اصلاً دانشجو هستند یا خیر و یا حتی دانشجویان همان دانشکده هستند یا خیر و در واقع این خواسته خود دانشجویان بوده و خواسته به حقی نیز است.

امیری تأکید کرد: دانشجوی دانشکده دیگری نمی تواند به این دانشکده بیاید و در این جا برای دانشجویان دختر مزاحمت ایجاد کند.

رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد اضافه کرد: این کار به مذاق بسیاری از افراد خوش نیامده و جالب این است عوامل اصلی این اتفاقات شناسایی شده اند و همان افرادی هستند که از نظر آموزشی اخراج هستند و یا مشکل داشته اند و از دانشکده های دیگر آمده بودند و هیچ کدام از این افراد از میان دانشجویان دانشکده فنی نبودند.

وی با تأکید بر تعداد بالای دانشجویان این دانشکده گفت: دانشکده فنی شماره یک نجف آباد بیش از پنج هزار دانشجو دارد اما هیچ کدام از افراد شناسایی شده جزو آنها نبوده اند.

امیری در پاسخ به خبرنگار "مهر" در خصوص تعداد افراد شناسایی شده، گفت: تنها حدود  10  نفر بوده اند. چه کسی گفته چهار هزار دانشجو شیشه ها را شکسته اند. اگر چهارهزار نفر بودند که می توانستند کل دانشگاه را بردارند و ببرند.

وی در خصوص گفته برخی از دانشجویان مبنی بر تخریب شدن دانشگاه، اظهار داشت: شما می توانید بیایید و ببینید که تنها دو تا شیشه بورد داخل ساختمان و درب ورودی بر اثر هجوم دانشجویان شکسته شده است.

رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد اصفهان با ابراز تعجب از میزان خسارت هایی که توسط دانشجویان اعلام شده تصریح کرد: در زمانی که این گونه مسایل پیش می آید خیلی از افراد ممکن است صحبت هایی بکنند اما اگر از بنده به عنوان مسوول دانشگاه می پرسید من همه این موارد را تکذیب می کنم.

وی افزود: شما می توانید از دانشجویان که در این دانشگاه هستند سوال کنید و خودتان هم از نزدیک ببینید، اگر به لوله ای خسارت وارد شده، سقفی خراب شده و شیشه ای شکسته شده باید مشخص باشد و چیزی نیست که بتوان آن را مخفی کرد. آنچه که بنده خودم از نزدیک دیدم به شما می گویم دو تا شیشه بورد داخل دانشکده ویک شیشه درب ورودی شکسته و ما مورد دیگری ندیدیم.

امیری در پاسخ به این مطلب که از سوی دانشجویان مطرح شده که جوانان دانشجو دارای شعور و درک کافی برای نوع پوشش خود هستند و نیازی به تذکرات مکرر نیست، گفت: درست هم همین است که دانشجو رعایت کند و انتظار می رود نوع پوشش، رفتار، منش و برخورد دانشجو در شأن دانشگاه باشد.

وی تصریح کرد: من بارها به آنها گفته ام دانشگاه نمی تواند رنگ و مدل برای کسی مشخص کند و در ضمن در شأن و جایگاه دانشجو نمی دانیم که وارد این گونه مسایل شود.

رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد در خصوص جداسازی درب ورودی خانم و آقایان در این دانشگاه اظهار داشت: درب ورودی این دانشگاه از روز تأسیس آن در حدود  20  سال پیش جدا بوده و درب دانشکده نیز برای راحتی دانشجویان تفکیک شده اما راهروها و مسایلی غیر این صحت ندارد.

امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز می باشد.

و حالا چند عکس که البته چون با موبایل گرفته شده یه کم بی کیفیته:

شایان ذکر است کلیه عکس ها و مطالب از قول دانشجویان از وبلاگhttp://www.antiamiri.blogfa.com/ برداشت شده و آسمون هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد...   


نظرات()   

آسمونی

هرکجا هستم باشم، آسمان مال من است...