تبلیغات
آسمونی - این نوکیا صهیونیست!!!
جمعه 16 مرداد 1388  12:53 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: آسمونی
نوع مطلب: دانلود ،

در جریان حمله اسرائیل به غزه سایت ها و رسانه های اصول گرا از جمله فارس نیوز، رجانیوز، برنانیوز، عدالتخانه و روزنامه کیهان با انتشار لیستی از شرکت های حامی اسرائیل، خواستار تحریم این شرکت ها از سوی دولت و ملت ایران شدند.سایت عدالتخانه در خبری که با این کلام امام علی(ع) یعنی ” کونوا لظالم خصما و للمظلوم عونا” ( مخالف ظالم و یاری کننده مظلوم باشید) آغاز می شد، به انتشار لیست شرکت ها و توضیح فعالیت های آنان پرداخت.

در آن زمان هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران لایحه ای را به تصویب رساند که برمبنای آن، به منظور حمایت از مردم مظلوم غزه، شرکت های طرف قرارداد با رژیم صهیونیستی شناسایی خواهند شد و فعالیت آنها به تعلیق در می آید. وزیر صنایع و معادن دولت نهم نیز دستور تعلیق فعالیت‌های کلیه شرکت‌هایی که ممکن است صهیونیست‌ها بخشی از سهام آن را در خارج از کشور در اختیار داشته باشند، صادر کرد.

یکی از شرکت هایی که در این لیست از آن به عنوان شرکتی صهیونیستی که طبق لایحه هیئت دولت باید تحریم و تعلیق شوند نام برده می شد، شرکت نوکیا بود. در یکی از اخبار سایت عدالتخانه پیرامون شرکت نوکیا آمده است: متأسفانه شرکت نوکیا در بسیاری از پروژه‌های مخابرات، همراه اول و ایرانسل، طرف قرارداد دولت جمهوری اسلامی ایران بوده و این همکاری‌ها هم‌اکنون نیز ادامه دارد! به خوبی به یاد دارم که یکی از دوستان من که از حامیان جریان اصولگراست، در آن زمان می گفت: “علاقه زیادی به خرید گوشی نوکیا دارم، حیف که صهیونیستی است!!”

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در آن زمان در گفتگو با برنا گفته بود: در حال حاضر بعضی از شرکت‌های صهیونیستی مانند «نوکیا» هستند که در ایران بازار خوبی دارند، لذا مجلس باید طرحی دهد که آن شرکت‌ها محدود شوند.

در این میان کسی نمی دانست کمتر از شش ماه از آن وقایع دولت ایران به صورت رسمی از این شرکت به خرید کلانی دست بزند. شرکت مخابراتی نوکیا-زیمنس (NSN) فروش تجهیزات شنود مکالمات تلفن همراه به دولت ایران را تایید کرد. یک سخنگوی این شرکت گفت: «بخشIntelligent Solutions که تا ماه مارس سال جاری بخشی از شرکت نوکیا- زیمنس بود، نسخه محدود شده محصولی با نام Monitoring Centre را در نیمه دوم سال ۲۰۰۸ به ایران فروخته است.» به گفته این سخنگو، محصولی که در اختیار ایران قرار گرفت تنها امکان شنود مکالمات تلفن همراه را فراهم می کند.

بزرگترین سوالی که این روزها پس از انتخابات به ذهن من خطور می کند این است که به راستی در اندیشه حاکمان این کشور، هدف وسیله را توجیه می کند یا نه؟

http://i.zdnet.com/blogs/nokia_logo.JPG

   


نظرات()   

آسمونی

هرکجا هستم باشم، آسمان مال من است...